Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Termen plangere prealabila fals informatic
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Termen plangere prealabila fals informatic

Buna ziua. In cazul in care o persoana cu care am vorbit si-a dat date false pe conturi de socializare respectiv whattsap, care este termenul maxim in care pot depune o plangere penala impotriva ei? Banuiesc ca se incadreaza la fals informatic (este inclusa si aceasta ategorie la necesitatea unei plangeri prealabile?). Multumesc.
costelco, utilizator
Inteleg, credeam ca daca au trecut 3 luni nu o mai pot depune.
Pai , v-am spus ca nu e la plangerea prealabila.
..unde ar putea fi incadrata fapta daca nu la fals informatic? Multumesc.
Trebuie vazuta si analizata fapta, nu merge asa, pe povesti.
Incadrarea o face organul de cercetare, nu noi aici pe form.