avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Termen plangere prealabila fals informatic
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Termen plangere prealabila fals informatic

Buna ziua. In cazul in care o persoana cu care am vorbit si-a dat date false pe conturi de socializare respectiv whattsap, care este termenul maxim in care pot depune o plangere penala impotriva ei? Banuiesc ca se incadreaza la fals informatic (este inclusa si aceasta ategorie la necesitatea unei plangeri prealabile?). Multumesc.
Ultima modificare: Duminică, 10 Octombrie 2021
costelco, utilizator
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 22:45, 11 Octombrie 2021
Inteleg, credeam ca daca au trecut 3 luni nu o mai pot depune.
Pai , v-am spus ca nu e la plangerea prealabila.
..unde ar putea fi incadrata fapta daca nu la fals informatic? Multumesc.
Trebuie vazuta si analizata fapta, nu merge asa, pe povesti.
Incadrarea o face organul de cercetare, nu noi aici pe form.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

A facut o intreaga serie despre mine, fara acordul meu, cu informatii ... EuGenRaduCas EuGenRaduCas A facut o intreaga serie despre mine, fara acordul meu, cu informatii false, calomniere? - Buna Seara, am pt dvs un caz, cred eu, destul de neobisnuit, un ... (vezi toată discuția)
Cont fals facebook. cum pot afla cine l-a făcut și în ce mod poate fi tras la răspundere? AlinDelcea AlinDelcea Buna seara! Am si eu o neclaritate privind crearea unui cont fals si sper sa primesc un raspuns daca se poate, fapt pentru care va multumesc anticipat! Am ... (vezi toată discuția)
Urgent rog raspuns - creare cont fals pe site pentru adulti AlinAde AlinAde Buna...am si eu o intrebare...cineva a pus poza cu mine pe anunturi pentru adulti fara voia mea fara sa stiu.ce se face in aceasta situatie? stiu cine este ... (vezi toată discuția)