Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. in cazul in care am purtat discutii cu o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. in cazul in care am purtat discutii cu o persoana ...

Buna ziua.
in cazul in care am purtat discutii cu o persoana care s-a recomandat fals ca fiind patron si mi-a oferit un loc de munca "la misto" iar eu am renuntat la vechiul loc de munca fara sa imi dau seama ca e defapt o minciuna (nu am verificat ca defapt firma nici nu exista), pot depune vreo plangere penala impotriva lui? Multumesc.
cristinapavel81, utilizator
Aveti datele lui de contact?
Da, numarul de telefon, stiu cine este persoana.
cristinapavel81, utilizator
Atunci mergeti la Politie/ Parchet si depuneti plangere.
..am sa merg dar se poate depune plangere penala daca nu a avut vreun beneficiu material de la mine si se scuza ca a fost doar o gluma si ca nu se astepta sa renunt la job-ul care il aveam? In ce delict se incadreaza? Multumesc.
"o persoana care s-a recomandat fals ca fiind patron si mi-a oferit un loc de munca " .... mie nu mi se pare a fi o gluma.

Mergeti si vorbiti la Politie/Parchet si vedeti ce va spun .... totusi, nu trebuia sa renuntati la vechiul loc de munca inainte de a semna noul c.i.m.