Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadouri cerute inapoi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadouri cerute inapoi

Buna seara, va prezint urmatoarea situatie : George este impreuna cu Andreea.George s-a oferit (din proprie initiativa) sa ii faca cadouri Andreei sub forma de bani si alte bunuri materiale.Inca de la bun inceput nu a fost vorba de un imprumut, George nu afirmase ideea de imprumut.A trecut un timp , s-au despartit, iar acum George ii cere Andreei banii inapoi afirmand ca acesti bani au fost imprumutati (detine chitante de la moneygram etc).Ce poate face Andreea in acest caz , cum se poate apara ? Andreea il poate da in judecata pe George pentru ceva de genul "escrocherie" ?
~ Conținut șters la cerere ~