Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara. Daca ma poate indruma cineva inainte sa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara. Daca ma poate indruma cineva inainte sa consult un ...

Buna seara. Daca ma poate indruma cineva inainte sa consult un avocat asupra problemei pe care o am cu managerul firmei unde lucrez.
De ceva timp a inceput sa-si schimbe comportamentul fata de mine cu taskuri in plus fata de cea ce trebuie sa fac. Daca nu sunt gata imi reproseaza si de cateva ori a si ridicat tonul. Tin sa mentionez ca am postul de gestionar iar in fisa postului ma ocup si de mentenanta echipamentelor. In afara de ceea ce trebuie sa fac , am deplasari uneori cu masina firmei sa aduc colegi de la aeroport la ore diferite si zile diferite (sambata , duminica uneori ore de noapte ) , ore care nu mi au fosy platite mereu cu explicatia ca TESA nu au ore suplimrntare si ceea ce fac imi vor fi trecute xa zile libere pkatite. De cateva luni sunt trimis zilnic sa ii aduc cumpar de mancare , sa i prepar cafele si sa si spal ceea ce murdareste. Toata vara am fost mai mult obligat sa i spal masina din cadrul firmei cu care se deplaseaza. Sunt multe atributii pe care le am primit si mereu tras la raspundere cand nu pot fizic sa le termin in programul de lucru. Pe scurt , ma simt ca un scav personal . Astazi mi am depus demisia si sunt in preaviz . Ce pot face mai departe deoarece fiecare zi e ca un cosmar care nu se mai termina.
eu nu inteleg care este problema cu ridicarea tonului, fiecare om are limita suportabilitatii sistemului sau nervos, este ilegal sa ridice tonul? este vreo lege care sa iloblige sa nu ridice tonul? ridicarea tonului presupune existenta unor reactii biochomice care nu pot fi controlate, important este sa nu incalce legea si sa faca dreptate angajatului sau nu conteaza pe ce ton se exprima diferentele de opinie, mie personal putin imi pasa de tonul folosit in discutie vreau doar sa fie aplicata legea