avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Am o întrebare, și anume dacă la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Am o întrebare, și anume dacă la notariat se dezbat ...

Buna seara! Am o întrebare, și anume dacă la notariat se dezbat succesiuni pentru proprietăți extratabulare, doar dacă se dovedește dreptul de proprietate al defunctului asupra proprietății pentru care se deschide succesiunea?
Cel mai recent răspuns: MihailZC , utilizator 12:47, 16 Octombrie 2021
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detalii despre succesiune ndm76 ndm76 Poate cineva sa-mi explice mai detaliat despre succesiune? Am citit ca, \\\"succesiunea se deschide prin moarte\\\"! Cine deschide aceasta succesiune? Cazul ... (vezi toată discuția)
Deschiderea succesiunii dupa expirarea termenului legal de 6 luni. Cristi_C Cristi_C Bunicul meu a decedat in urma cu 7 ani. Bunica mea a continuat sa locuiasca in casa aflata pe numele lui, ingrijindu-se de terenurile aflate pe numele ... (vezi toată discuția)
Deschidere succesiune maria1956 maria1956 Buna seara. Suntem 12 mostenitori si locuim in localitati diferite, Sora noastra a primit de la toti mostenitorii acte identitate +certif. nastere, casatorie, ... (vezi toată discuția)