avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am o procura de mandatare a vânzării unui teren ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am o procura de mandatare a vânzării unui teren intravilan ...

Am o procura de mandatare a vânzării unui teren intravilan in care se specifică că banii rezultați în urma vânzării imobilului vor intra in conturile de mai sus,dar nu sunt specificate vreo banca sau vreun număr de cont.Trebuie făcut un adițional la act,nu are importanță sau procura poate fi utilizata doar la notarul care a facut-o?Va mulțumim pentru lămurirea problemei noastre!
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 14:44, 17 Octombrie 2021
~ Conținut șters la cerere ~
ce inseamna "conturile de mai sus"? daca exista IBAN-ul nu va trebuie banca.

florinanton47 a scris:

Am o procura de mandatare a vânzării unui teren intravilan in care se specifică că banii rezultați în urma vânzării imobilului vor intra in conturile de mai sus,dar nu sunt specificate vreo banca sau vreun număr de cont.Trebuie făcut un adițional la act,nu are importanță sau procura poate fi utilizata doar la notarul care a facut-o?Va mulțumim pentru lămurirea problemei noastre!

~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urmează să primesc bani din vânzarea unui apartament moștenit. pot desemna o altă persoană, fără datorii, care să-i primească în cont? amalia65 amalia65 Buna. Problema mea, fratele meu a murit acum 2 ani si a lasat un apartament mostenire, care se vinde saptamana (sau cealalta saptamana) viitoare, iar banii imi ... (vezi toată discuția)
Procura vanzare si incasare bani armada_maxima armada_maxima Buna ziua, Va deranjez cu urmatoarea intrebare aferenta unei procuri de vanzare -cumparare si incasare bani. In procura apare urmatorul ... (vezi toată discuția)
Procura generala Sebastian00 Sebastian00 Mi-a facut bunica mea o procura generala ca sa pot vinde un teren al ei si sa pot umbla la contul bancar, deoarece ea se deplaseaza cu mare greutate. Mi-a ... (vezi toată discuția)