Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Apometru e defect trebuie să îl schimb atunci ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Apometru e defect trebuie să îl schimb atunci asociația citi ...

Apometru e defect trebuie să îl schimb atunci asociația citi MC de apa rece îmi baga in plus de persoana.
O lună are drept să îmi bage maxim 8 MC de apa o persoană citi MC de apa consuma pe lună.
Nu poate să bage asociația MC de apa 15 sau 30 sau mai mult nu permite legea odata pe lună are voie sa bage luna următoare sau să îmi bage pierderi pe scara.
Apartamentul e pe numele tatălui și mamei,tata e decedat dezbatere de moștenire nu sa făcut deloc pe partea tatălui dar eu că copil cu sora sau unul din noi poate da asociația in judecata.

hob a scris:

se pun 5mc de persoana si daca per bloc sunt diferente/pierderi, acestea se impart tuturor cum s-a stabilit(persoana/suprafata/ap)

sunt curios cum o sa mergeti in instanta spunand ca aveati apometrele defecte de mai mult timp si totusi nu va convine cat ati fost pusa de asociatie sa platiti
Aștept să se afișeze lista de plata nu poate să pună MC aiurea.

hob a scris:

sunt curios cum o sa mergeti in instanta spunand ca aveati apometrele defecte de mai mult timp si totusi nu va convine cat ati fost pusa de asociatie sa platiti