Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua.am următoarea problema. Părinții mi au ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua.am următoarea problema. Părinții mi au făcut act ...

Bună ziua.am următoarea problema. Părinții mi au făcut act vânzare cumpărare pe o casa.apoi eu am donat o mamei.intrebarea mea este dacă ea poate sa o vândă și după decesul acesteia cui rămâne aceasta casa.mentionez ca mai am un frate iar eu la rândul meu sunt căsătorit și am un copil.multumesc.
Mama dvs poate să instraineze bunul.oricui dorește în timpul vieții,după deces dacă bunul nu a fost înstrăinat îl moșteniti dvs cu fratele (în cazul în care tatăl nu mai traieste).