Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua. Decizia de divort s-a pronunțat. De când ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua. Decizia de divort s-a pronunțat. De când ar trebui ...

Bună ziua. Decizia de divort sa pronunțat. De când ar trebui sa primesc pensia alimentara ptru.copil? Mulțumesc
Este executorie obligatia de plata a pensiei de intretinere chiar de la data pronuntarii sentintei.
Pai ce scrie in sentinta, de la.pronuntare sau de la depunrea cererii