avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua. Decizia de divort s-a pronunțat. De când ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua. Decizia de divort s-a pronunțat. De când ar trebui ...

Bună ziua. Decizia de divort sa pronunțat. De când ar trebui sa primesc pensia alimentara ptru.copil? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Sobolan de tomberoane , utilizator 00:43, 24 Octombrie 2021
Este executorie obligatia de plata a pensiei de intretinere chiar de la data pronuntarii sentintei.
Pai ce scrie in sentinta, de la.pronuntare sau de la depunrea cererii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De cand se plateste pensia alimentara? stefan_morariu stefan_morariu Buna seara si La Multi Ani Sunt in divort cu sotia mea, avem un copil si as vrea sa stiu de cand se plateste pensia alimentara pentru copil. Ea poate sa ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara homonai homonai Buna ziua. Sunt student in anul 1 si nu primesc pensie alimentara. Mama mea a murit acum 2 ani , ea fiind despartita de tata de cand aveam eu 5 ani. Insa el nu ... (vezi toată discuția)
Pensia alimentara intarzie ADANNA ADANNA As avea si eu cateva intrebari, va rog frumos. - In cat timp ar trebui sa primesc pensia alimentara?... ma refer si la cea retroactiva...Sentinta a sosit in ... (vezi toată discuția)