Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce cale de atac are un msotenitor al reclamantului ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce cale de atac are un msotenitor al reclamantului care a decedat ...

Ce cale de atac are un msotenitor al reclamantului care a decedat inainte de sesizarea instantei in cazul in care va fi obligat la plata unor despagubiri?(cererea de chemare in judecata este formulata de avocat, iar acesta nu avea cunostinta de decesul reclamantului)
Reclamantul a decedat inainte de sesizarea instantei ?
Da
Si, cum a sesizat instanta ? (decedat fiind)