Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recursul se depune doar fizic sau și prin posta?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recursul se depune doar fizic sau și prin posta?

Bună ziua! Am o scurta întrebare legată de un recurs. Procesul a fost fără obligarea prezentării in fața instantei. Dacă instanța de recurs este în alt județ (C.A. București) recursul se poate depune prin posta, sau doar prin prezența fizica?

Vă mulțumesc anticipat!
GabiLck, utilizator
Răspunsul se poate depune și prin Poștă sau curierat rapid.
Mulțumesc!

a scris:

Răspunsul se poate depune și prin Poștă sau curierat rapid.

Da, se poate depune prin posta cu confirmare de primire.