avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli de judecata

Cheltuieli de judecata solicitate prin introductiva dar dovezile le-am depus după încheierea dezbaterilor Firesc mi s-au respins întrebarea este le mai pot cere pe cale separata?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 21:19, 9 Noiembrie 2021
Buna ziua,

Da, puteți (și veți avea succes in măsura în care s-a admis cererea in care le-ați depus după închiderea dezbaterilor)
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti solicită cheltuielile pe cale separată singurul inconvenient este ca va trebui să timbrati la valoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de chemare in judecata manuelle manuelle Buna seara. In cazul in care cheltuielile de judecata nu au fost solicitate in cererea de chemare in judecata, se pot solicita ulterior pe parcursul ... (vezi toată discuția)
Contestatie admisa - cheltuieli de judecata respinse onelu onelu Buna ziua, Tocmai mi-a fost [b]admisa[/b] contestatia la decizia de concediere intr-un proces impotriva fostului angajator la TMB, insa s-a [b]respins[/b] ... (vezi toată discuția)
Procedura de acordare pentru cheltuieli de judecata shady2990 shady2990 Am fost implicat intr-un proces ce s-a desfasurat in 5 cicluri de judecata, hotarararea definitiva fiindu-mi favorabila. Cu privire la cheltuielile de judecata ... (vezi toată discuția)