Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua. Am câștigat un proces de contencios ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua. Am câștigat un proces de contencios administrativ. ...

Bună ziua. Am câștigat un proces de contencios administrativ. Pentru că timp de un asn de zile am fost privat de drepturile mele financiare de către o comisie de evaluare a persoanelor adulte cu handicap, care este procedura legală prin care pot recupera drepturile mele bănești cuvenite? Dacă este nevoie de un nou proces, pot cere ca sumele să fie indexate! Mulțumesc.
Buna ziua

Puteti beneficia doar de ce a stabilit instanta prin hotarare.
Pentru restul pretentiilor, va trebui sa va adresati, din nou, instantelor judecatoresti.
Mulțumesc frumos, așa credeam și eu, însă aveam nevoie de confirmarea unui avocat. O zi bună vă doresc!