avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua sunt casatorit de 9 ani si nu ne mai ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua sunt casatorit de 9 ani si nu ne mai intelegem nu am ...

buna ziua sunt caatorit de 9 ani si nu ne mai intelegem nu am maltratat nimeni copii avem 2 fete gemene de 8 ani se poate ca una dintre fete sa ramana la mine si cealalta la sotie
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 12:09, 30 Octombrie 2021
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cam greu de îndeplinit un astfel de deziderat dacă soția dovedește că are condiții morale și materiale pentru îngrijirea și creșterea copiilor. Nu este în interesul copiilor să fie despărțiți.
6 din 6 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua

Poate intrebarea a fost pusa intr-un moment de impulsivitate.
Cred ca nici dvs nu v-ati dori ca cele doua surori sa fie despartite. Niciun moment...
Cu atat mai mult ca sunt gemene.
Daca acum ati judecat la cald, macar sa hotarati la rece.
Fetele trebuie sa ramana impreuna.
Apoi dvs trebuie sa negociati cu mama lor un program de vizitare cat ami convenabil.

Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsa dovezii unui domiciliu stabil mama simonaionescu simonaionescu acum o luna de zile fratele meu si-a surprins sotia cu un alt barbat ,motiv pentru care au hotarat de comun acord sa se desparta Mentionez ca ei aveau doi ... (vezi toată discuția)
Am convenit impreuna cu sotia sa divortam amiabil la notariat. ... tgf tgf Am convenit impreuna cu sotia sa divortam amiabil la notariat. Avem 2 copiii gemeni minori (8 ani, nascuti in urma procedurii de fertilizare in vitro, ... (vezi toată discuția)
Divort care implica 2 copii luminitza41 luminitza41 buna seara , eu si sotul meu am hotarat sa divortam ...nu mai putem sta impreuna din cauza neintelegerilor dintre noi .Eu as vrea ca amamndoua fetele (una de ... (vezi toată discuția)