Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Speciment de semnătură
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Speciment de semnătură

Buna seara)
As vrea sa imi fac PFA, însă în lista de cate necesare am văzut că am nevoie de specimene de semnătură. Cum pot sa fac rost de el? Ar trebui sa merg la un avocat?
Și încă una care nu îmi este clară, este "informații din cazier". Unde ar trebui sa merg ? La ANAF?
Va voi fi foarte recunoscătoare, daca mă veți ajuta))
Buna ziua,

Pe durata stării de alertă este suficient un specimen înscris sub semnătură privată, însemnând că puteți completa, imprima și semna modelul de pe site registrului comerțului pe care îl depuneti.

Referitor la cazierul fiscal, nu trebuie sa depuneți dvs nimic. Exista protocol între registrul comerțului și anaf, astfel că îl obțin ei.
Andreea Dana Fodor , Avocat