avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 369 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua! FIUL meu a fost implicat intr-un accident ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua! FIUL meu a fost implicat intr-un accident rutier ...

Bună ziua! FIUL meu a fost implicat intr-un accident rutier care s-a încheiat cu o amiabilă. După 11 luni a fost chemat în judecată în calitate de intervienient forțat ,având obligația de a depune in 30 zile o întâmpinare. C e inseamna această? Ce trebuie facut?
Cel mai recent răspuns: Madalina Mihaela I. Moceanu , Avocat 11:09, 11 Noiembrie 2021
Bună ziua!
Apelați la un avocat să vadă dosarul și să știe ce să răspundă la întâmpinare!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! având calitatea de intervenient reclamant/intervenient ... mihaimaria mihaimaria Bună ziua! Având calitatea de Intervenient reclamant/Intervenient forțat am vreo obligație de a completa o Întâmpinare? Voi fi/ pot fi tras la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua anul trecut am fost implicat intr-un mic accident rutier ... raducu_gabriel raducu_gabriel Buna ziua Anul trecut am fost implicat intr-un mic accident rutier (am atins usor bara unui Audi cand acesta stationa), dar am recurs la intelegerea amiabila, ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna intervenient? marfan marfan Intrebarea e in titlu: Ce inseamna intervenient intr-un proces si cine poate avea calitatea asta ? Multumesc. (vezi toată discuția)