avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... As dorin sa stiu daca in calitate de persoana ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

As dorin sa stiu daca in calitate de persoana juridica ...

Buna ziua ,

As dorin sa stiu daca in calitate de persoana juridica am dreptul sa primesc manual de utilizare in limba romana pentru un produs achizitionat online. Este vorba de o camera de supraveghere destul de complexa.

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 22:59, 14 Noiembrie 2021
daca nu ati specificat acest lucru clar, nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Telefon philips s388 neconform? rdumitru2014 rdumitru2014 Am achizitionat de la un operator de telefonie mobila si internet un telefon mobil Philips S388, cu avans si rate egale, intrucat ei au doar 3G, pe data de ... (vezi toată discuția)
Acte vanzare Bosty Bosty Buna ziua 1.Am cumpărat o camera si in garanție s-a stricat.Am primit in schimb una de o calitate inferioară celei cumpărate de mine.I-am anunțat ca nu ... (vezi toată discuția)
Instrucþiuni de utlizare produs fãrã traducere în limba românã MITULINA MITULINA am comandat online un produs. la primire am constatat ca nu are instructiuni de folosire in limba romana, doar in maghiara. exista vreo lege prin care ... (vezi toată discuția)