Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cerere Apel
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cerere Apel

Buna ziua, tuturor! Inainte de a intra in orice alte detalii, doresc sa intreb specialistii daca, ca fost administrator al unei societati aflate in insolventa si ramasa fara avocat ( alte motive decat onorariul), pot face personal o cerere de apel si una de amanare a acestuia pana la momentul in care gasesc un alt avocat care sa ma reprezinte si daca da, cum se procedeaza mai exact ptr a depune aceste cereri Multumesc mult!
franky69, utilizator
Adiica, daca pot cere amanarea apelului pe motiv ca nu am avocat care sa ma reprezinte. Multumesc mult.
Bună dimineața!
Apelul trebuie depus și motivat în termenul de când ați primit hotărârea în fond!
Este recomandabil ca în acest termen să vă găsiți un avocat care sa va preia cazul și să vă motiveze apelul!
Chiar dacă dvs. apreciați că ați putea redacta singur calea respectiva de apel, cererea respectiva este una f importanta ptr. a avea efectul dorit
( presupun câștigarea apelului), un avocat știe să se uite altfel decât un specialist la un dosar( mă refer la acele chichițe avocățești pe care un nespecialist nu le poate observa ptr. că nu știe unde sa se uite!).
Așadar, până la expirarea termenului de apel căutați și găsiți un avocat!
Poate vă înțelegeți cum să plătiți onorariul( eventual in rate), dar angajati-l acum!
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti
Va multumesc f mult ptr raspunsul concis si detaliat!
Vad ca a trecut ceva timp de cand ati scris.

Totusi eu sunt de parere ca puteti merge pe varinta la care v-ati gandit dumneavoastra.

Daca ati rezolvat poate scrieti si aici cum ati procedat.
Multumesc ptr raspuns . Am gasit un domn Avocat dar , desi solutia de fond s-a dat in 12.11.2021, inca nu mi-a sosit la domiciliu hotararea instantei. Cu stima