Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA la vanzarea unui apartament vechi se calculeaza tva?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

la vanzarea unui apartament vechi se calculeaza tva?

Nu. Pretul stabilit e cel care se trece in contract, ramane fix si se achita pe loc, urmand sa oferiti si notarului extrasul de cont care confirma tranzactia. Nu e la modul "apartament, 40.000 de euro +TVA". E doar "apartament, 40.000 de euro".