avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1470 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA la vanzarea unui apartament vechi se calculeaza tva?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

la vanzarea unui apartament vechi se calculeaza tva?

la vanzarea unui apartament vechi se calculeaza tva?
Cel mai recent răspuns: savysb , utilizator 19:36, 17 Noiembrie 2021
Nu. Pretul stabilit e cel care se trece in contract, ramane fix si se achita pe loc, urmand sa oferiti si notarului extrasul de cont care confirma tranzactia. Nu e la modul "apartament, 40.000 de euro +TVA". E doar "apartament, 40.000 de euro".

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua ma intereseaza daca in momentul cand doresc sa cumpar ... milena2020 milena2020 Buna ziua Ma intereseaza daca in momentul cand doresc sa cumpar un apartament sunt restrictionata la a i da doar 10000 euro vanzatorului in mana si restul prin ... (vezi toată discuția)
Expertiza imobil SperantaDimciu SperantaDimciu Buna ziua, Spuneti-mi, va rog, daca mi s-a realizat un raport de evaluare al unui imobil (unde exista in urma succesiunii/mostenirii 4 proprietari avand cote ... (vezi toată discuția)
Doresc sa cumpar un ap deja ipotecat (gaj) cu cash lucylle lucylle Buna seara, Doresc sa cumpar un ap ce este ipotecat pt suma de 40.000 euro(nu e cump cu credit- gaj) Ipoteca va fi achitata din banii mei, in momentul ... (vezi toată discuția)