avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acces fara certificatul verde
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acces fara certificatul verde

Buna ziua,
Firma la care lucrez, din ianuarie se muta intr-o cladire care inchiriaza spatii pt birouri.
Din cate am inteles, accesul in aceasta cladire se face doar cu certificat verde, si eu nu detin acest certificat.
Doresc sa va intreb, legal, administratorii acelei cladiri, imi pot interzice sa intru sa merg la serviciu daca nu am certificatul verde?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:32, 27 Noiembrie 2021
Se poate merge la munca si fără certificatul verde.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sechestrare de bunuri... Kpacofmsk Kpacofmsk Buna ziua, Numele meu este Silvian si am inchiriat pe 1 ianuarie un birou intr-o cladire de birouri. Astazi am primit sms de la administratorul cladirii sa ... (vezi toată discuția)
Discriminare persoana cu handicap, obligatie creare locuri de parcare pentru persoane cu handicap Milady09 Milady09 Buna ziua, Detin certificat de handicap si card-legitimatie de acces parcare in locurile special amenajate. Detinatorul cladirii de birouri unde lucrez ... (vezi toată discuția)
Infiintare sc prestare de servicii (informatice) catre sua - solutii rapide, conditii bogde bogde Buna ziua! De cativa ani imi ajut un amic din SUA cu diverse servicii informatice (programare, administrare server etc.). Persoana respectiva a infiintat in ... (vezi toată discuția)