Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Clienti scosi din gestiune
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Clienti scosi din gestiune

SRL platitor de impozit venit are creante neicasate mai vechi de 3 ani. Aceste creante trebuie scoase din evidenta fiind prescrise,unii clienti fiind radiati.
Se pot inventaria aceste creante la alta data,de exemplu 31.10. decat restul patrimoniului la 31.12.
antoana.raiu, utilizator