Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum pot sa scot din evidenta clienti incerti?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum pot sa scot din evidenta clienti incerti?

Sunt un SRL cu TVA la incasare. Am in contabilitate clienti incerti care sunt in insolventa. Am trecut in contabilitate in contul 4118 Clienti incerti in anul 2019. Cum pot sa scot din evidenta avand in vedere ca in urma hotararii judecatoresti nu sunt sperante de recuperare a sumelor.Va multumesc
george-neagu, moderator