Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Abuz primărie?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Abuz primărie?

Abuz primărie?Poate primăria să înregistreze un contract de vânzare cumpărare auto sosit de la alta primărie fara a verifica dacă datele personale ale "cumpărătorului" sunt reale să să îl notifice?
george-neagu, moderator
Contractul de vanzare-cumparare auto (semnat de ambele parti) se inregistreaza la Directia de impozite si taxe locale, vanzatorul radiaza masina in temeiul acestui contract, iar cumparatorul o inregistreaza apoi pe numele lui la ditl de care apartine.
Nu e niciun abuz si nu notifica ditl pe nimeni, partile se duc si fac demersuri in acest scop.