Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... femeie de 65 ani ,nu este angajata,nu are venituri,cum ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

femeie de 65 ani ,nu este angajata,nu are venituri,cum poate ...

femeie de 65 ani ,nu este angajata,nu are venituri,cum poate deveni asigurata la sanatate.
in octombrie anul curent a ramas vaduva ,a inaintat dosar la casa de pensii pt a primi pensie de urmas dar pina in ianuarie cindo sa-i vina decizia are nevoie de medicamente ,nu este asigurata,cum poate obtine calitatea de asigurat pina atunci? multumesc
Fie cu ajutorul sotului , fie al copiilor .