Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Investitii- cheltuieli de capital
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Investitii- cheltuieli de capital

Daca o institutie are aprobata prin Nota de Fundamentare o valoare la investitii pentru achizitioanrea unui numar de x bucati calculatoare, dar, conform bugetului de venituri are disponibilitati pentru un nr. mai mic de bucati, se pot achizitiona mai putine bucati decat nr. aprobat prin nota de fundamentare?
george-neagu, moderator