avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua,beneficiez de pensie militara,dar am vechime ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua,beneficiez de pensie militara,dar am vechime în muncă ...

Buna ziua,beneficiez de pensie militara,dar am vechime în muncă și ca civil.Intrebarea mea este când m i se iau în considerare pentru pensie anii lucrați în civil,când am ieșit la pensie că militar sau la împlinirea vârstei de 65 de ani? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Legea pensiilor misu1972 misu1972 Buna ziua, sunt pensionar militar si as dori sa stiu cum stau lucrurile cu pensia civila. De 5 ani de zile da cand am trecut in rezerva lucrez dar pe 4 ore ... (vezi toată discuția)
Un cadru militar nascut in luna 9 a ,anul 1961 ,iesit la pensie ... petreagh petreagh Un cadru militar nascut in luna 9 a ,anul 1961 ,iesit la pensie in 2005 cu o vechime de 36 de ani pe decizia de pensionare ca urmare a calcularii vechimii ... (vezi toată discuția)
Stagiul militar constituie vechime in munca? eder eder Buna ziua. Sunt pensionat pe caz de boala, am fost militar, am 17 ani vechime ca militar activ si un an ca civil. Doresc sa stiu daca stagiul militar ... (vezi toată discuția)