Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Confiscare grinder
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Confiscare grinder

Buna ziua.
Acum o saptamana in jurul orei 11 am fost opriți de niste domni polițiști pe strada pentru o percheziție corporala, asta pe lângă verificarea certificatului verde si pentru a ne lua datele. Unul dintre polițiști a gasit la un prieten un grinder care mirosea a marijuana dar nu conținea nimic in el, iar niciunul nu dețineam asupra noastră niciun fel de drog. Grinder-ul a fost confiscat si nici macar nu ne-au intocmit vreun proces verbal sau sa ne duca la secție, ne-au lasat sa plecam dupa ce i-a fost confiscat grinder-ul prietenului meu, nici macar nu ne-au cerut vreun numar de telefon.
Intrebarea mea este următoarea, are ce sa ni se intample in cazul de fata?
benj, utilizator
Cati ani aveti? fiecare
Peste 18 fiecare dintre noi
Adica 18 ani si o luna? Probabil ati fost iertati. Ramane de vazut daca veti primi invitatie sau nu.
20-21 cam acestea sunt vârstele noastre.
si eu cred ca n-avem de ce sa ne facem probleme deoarece nu ne-a fost făcut niciun proces verbal si nici nu au folosit manusi sau alte lucruri cand au luat grinder ul