Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Unde să fac rost de formularul e 301
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Unde să fac rost de formularul e 301

Buna seara,
Puteți accesa aici :

[ link extern ]
Constantin Vera, Contabil
Pentru ce va trebuie?
Bună ziua cer scuze îmi trebuie pentru șomaj în Spania

Cornel Vasile a scris:

Pentru ce va trebuie?

Formularul E 301 este o "adeverinţă privind perioadele ce trebuie luate în considerare pentru acordarea prestaţiilor de şomaj ". El se compune din 3 file (plus o filă intercalată atunci când el este destinat unei instituţii din Spania).

Trebuie sa va adresati instituţiei competente în materie de şomaj sau instituţiei desemnate de autoritatea competentă din ţara în care ati fost asigurat anterior.