Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, Divort terminat.Urmeaza impartirea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, Divort terminat.Urmeaza impartirea bunurilor. Sotul ...

Buna seara,
Divort terminat.Urmeaza impartirea bunurilor.
Sotul vrea o suma de bani si zice ca este legala si valabila o declaratie din partea lui la notariat ca nu are nici o pretentie.
Ar fi valabila aceasta declaratie in timp daca se razgandeste?
Va multumesc!
achrisa, utilizator
dupa mine, fiind vb de o anexa, o constructie pe langa casa, proprietatea dvs, e vb de un drept de creanta si se rezolva prin declaratie.
mergeti la notar cu ce acte aveti si va zice sigur.