avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, Divort terminat.Urmeaza impartirea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, Divort terminat.Urmeaza impartirea bunurilor. Sotul ...

Buna seara,
Divort terminat.Urmeaza impartirea bunurilor.
Sotul vrea o suma de bani si zice ca este legala si valabila o declaratie din partea lui la notariat ca nu are nici o pretentie.
Ar fi valabila aceasta declaratie in timp daca se razgandeste?
Va multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Decembrie 2021
achrisa, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:12, 12 Decembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
dupa mine, fiind vb de o anexa, o constructie pe langa casa, proprietatea dvs, e vb de un drept de creanta si se rezolva prin declaratie.
mergeti la notar cu ce acte aveti si va zice sigur.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj amiabil bunuri mobile si imobile ElenaAlly ElenaAlly Buna ziua, Doresc sa fiu lamurita cu privire la actiunea de partaj a bunurilor comune dobandite in timpul casatoriei in cazul unui divort amiabil. Actul ... (vezi toată discuția)
Divort fara partaj - mai pot cere partajul? tiby30 tiby30 am si eu o intrebare am divortat in 2003 iar partaj nu sa facut de niciun fel eu loc cu parinti si am sct de vinzare cumparare cu clauza de intretinere dupa ... (vezi toată discuția)
Declaratia semnata inaintea divortului este utila in partaj? 8383 8383 Doresc o declaratie prin care sotul recunoaste bunurile mobile- facute impreuna in timpul casatorie, prin care se angajeaza a-mi da o suma de bani, urmand ca ... (vezi toată discuția)