Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Poți să dai examenul auto SALA daca nu ai vaccinulu ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Poți să dai examenul auto SALA daca nu ai vaccinulu ? Va rog ...

Poți să dai examenul auto SALA daca nu ai vaccinulu ? Va rog daca poate sa ami zica cineva
Bună ziua ! Puteți susține examenul auto scris chiar dacă nu sunteți vaccinată. Cu toate acestea, trebuie să prezentați fie rezultatul negativ al unui test RT-PCR pentru infecția cu SARS-CoV-2 (nu mai vechi de 72 de ore) , fie rezultatul negativ al unui test antigen rapid pentru infecția cu SARS-CoV-2 (nu mai vechi de 48 de ore).

De asemenea, vă este permis să susțineți examenul dacă vă aflați în perioada cuprinsă între a 15-a zi și a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu virusul SARS-CoV-2

Mulțumesc