Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda o primești pe baza procesului verbal la fata ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda o primești pe baza procesului verbal la fata locului,daca ...

Amenda o primești pe baza procesului verbal la fata locului,daca polițistul îți ia datele poți primi amenda prin posta
Îți ia datele polițistul și nu face proces verbal amenda nu are cum sa primesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Daca nu sa făcut proces verbal la fata locului de agentul de politie cum.sa îmi de-a amenda.

PAUL777 a scris:

Pe baza datelor din b.i agentul vă trimite amenda prin poștă.

~ Conținut șters la cerere ~
Dumneata ne intrebi sau ne daii lectii de drept?Daca ne intrebi iti spunem ca agentul constatator poate emite si trimite procesul verbal ulterior constatarii faptei contraventionale.Mai multa atentie la exprimare nu strica ,prima impresie e deja facuta...
M-am grăbit la scris îmi cer scuze.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dumneata ne intrebi sau ne daii lectii de drept?Daca ne intrebi iti spunem ca agentul constatator poate emite si trimite procesul verbal ulterior constatarii faptei contraventionale.Mai multa atentie la exprimare nu strica ,prima impresie e deja facuta...