avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda o primești pe baza procesului verbal la fata ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda o primești pe baza procesului verbal la fata locului,daca ...

Amenda o primești pe baza procesului verbal la fata locului,daca polițistul îți ia datele poți primi amenda prin posta
Îți ia datele polițistul și nu face proces verbal amenda nu are cum sa primesc.
Cel mai recent răspuns: Magie1 , utilizator 18:58, 4 Ianuarie 2022
~ Conținut șters la cerere ~
Daca nu sa făcut proces verbal la fata locului de agentul de politie cum.sa îmi de-a amenda.


PAUL777 a scris:

Pe baza datelor din b.i agentul vă trimite amenda prin poștă.

~ Conținut șters la cerere ~
Dumneata ne intrebi sau ne daii lectii de drept?Daca ne intrebi iti spunem ca agentul constatator poate emite si trimite procesul verbal ulterior constatarii faptei contraventionale.Mai multa atentie la exprimare nu strica ,prima impresie e deja facuta...
M-am grăbit la scris îmi cer scuze.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dumneata ne intrebi sau ne daii lectii de drept?Daca ne intrebi iti spunem ca agentul constatator poate emite si trimite procesul verbal ulterior constatarii faptei contraventionale.Mai multa atentie la exprimare nu strica ,prima impresie e deja facuta...

Alte discuții în legătură

Procesul verbal de contraventie poate fi trimis prin posta? onix99 onix99 buna ziua am o intrebare daca este legal ca, politia sa trimita o amenda prin corespondenta recomandata relatez pe scurt /am fost oprit ,de un agent de ... (vezi toată discuția)
Contestatie amenda politia comunitara adrian_alecu2003 adrian_alecu2003 buna ziua! intr-o dimineata am intrat cu masina in parcul din oras. la intrare in parc nu exista niciun indicator de interzicere a accesului in parc si nici ... (vezi toată discuția)
Suspendarea permisului de catre un agent din alta localitate decat aceea in care s-a facut contraventia gabriel mihai gabriel mihai Buna ziua, ieri 16.12 ieseam de le o strada laturalnica pe strada principala, totul bun si frumos am oprit la stop am dat prioritate de trecere iar in momentul ... (vezi toată discuția)