avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca am contrat pe 3 luni și au trecut deja 2 și mă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca am contrat pe 3 luni și au trecut deja 2 și mă operez ...

Daca am contrat pe 3 luni și au trecut deja 2 și mă operez o sa stau cel puțin 3 luni in medical ,o sa iau medical pe tot parcursul concediului medical?și contractul se prelungește automat?mă puteți lămurii?mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:42, 12 Ianuarie 2022

Contractul nu se prelungește automat. Va înceta de drept la data expirării duratei pentru care a fost jncheiat.
Ultima modificare: Miercuri, 12 Ianuarie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic
Și voi fi platit pe toată perioada concediului medical ținând cont că am asigurare de sănătate
Veți primi indemnizatia pentru concediu medical.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cuantum indemnizatie cic ioneasca84 ioneasca84 buna ziua lucrez in invatamant si sunt insarcinata ar tb sa nasc pe la jumatatea lui septembrie intrebarea este imi trebuie continuitate la post pt a putea ... (vezi toată discuția)
Cim perioada determinata si concediul medical oanavaciu oanavaciu Buna ziua, Puteti sa-mi spuneti daca o persoana cu CIM pe perioada determinata se afla in concediu medical (din motive legate de sarcina) in momentul in care ... (vezi toată discuția)
Desfacere contract munca giusi giusi Buna ziua Sunt angajat cu contract de munca pe perioada determinata,care expira pe 17.10.2014,iar intre timp am facut o depresie si momentan sunt in ... (vezi toată discuția)