Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca am contrat pe 3 luni și au trecut deja 2 și mă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca am contrat pe 3 luni și au trecut deja 2 și mă operez ...

Daca am contrat pe 3 luni și au trecut deja 2 și mă operez o sa stau cel puțin 3 luni in medical ,o sa iau medical pe tot parcursul concediului medical?și contractul se prelungește automat?mă puteți lămurii?mulțumesc anticipat

Contractul nu se prelungește automat. Va înceta de drept la data expirării duratei pentru care a fost jncheiat.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Și voi fi platit pe toată perioada concediului medical ținând cont că am asigurare de sănătate
Veți primi indemnizatia pentru concediu medical.