avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... reabilitare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

reabilitare

daca am fost condamnata in anul 2016 la pedeapsa de 2 ani si 4 luni inchisoare cu suspendare sub supraveghere, ma incadrez la reabilitatea de drept la art. 165 sau la reabilitarea judecatoreasca art 166, lit. a ? pentru ca efectiv nu imi dau seama. Multumesc
Cel mai recent răspuns: leona777 , utilizator 16:31, 14 Ianuarie 2022
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos, chiar m.ati ajutat, ptr ca multi avocati mi.au spus ca este judecatoreasca, fiind peste 2 ani pedeapsa, dar este suspendata sub supraveghere, si de aceea aveam dubii. Va multumesc.



[ sters citat ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Ianuarie 2022
trandafir2, moderator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua!
Va incadrati pe art. 165 CP.
Sa aveti in vedere ca termenul de reabilitare de 3 ani incepe sa curga de la data la care se implineste termenul de supraveghere.
Da, este implinit termenul. Va multumesc din suflet



[ sters citat ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Ianuarie 2022
trandafir2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna. in 13 octombrie 2016 am primit o condamnare pe vechiul ... Sé Bastien Sé Bastien Buna. In 13 Octombrie 2016 am primit o condamnare pe vechiul C.P. de 3 ani cu suspendare si 6 ani supraveghere pt purtare abuziva. Cheltuielile au fost in ... (vezi toată discuția)
Reabilitare florin197024 florin197024 baiatul meu a fost condamnat pentru viol in2012 la 5 ani ,dupa 4 ani a fost eliberat conditionat in 2016 pedeapsa terminandu-se in martie 2017 .m-ar interesa ... (vezi toată discuția)
Reabilitare judecătorească Vanzarionline Vanzarionline Buna ziua Am primit o condamnare de 2 ani cu suspendare si 3 ani de incercare in aprilie 2016 pentru frauda informatica. Dupa cat timp pot cere reabilitarea ... (vezi toată discuția)