Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... reabilitare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

reabilitare

daca am fost condamnata in anul 2016 la pedeapsa de 2 ani si 4 luni inchisoare cu suspendare sub supraveghere, ma incadrez la reabilitatea de drept la art. 165 sau la reabilitarea judecatoreasca art 166, lit. a ? pentru ca efectiv nu imi dau seama. Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos, chiar m.ati ajutat, ptr ca multi avocati mi.au spus ca este judecatoreasca, fiind peste 2 ani pedeapsa, dar este suspendata sub supraveghere, si de aceea aveam dubii. Va multumesc.

[ sters citat ]
trandafir2, moderator
Buna ziua!
Va incadrati pe art. 165 CP.
Sa aveti in vedere ca termenul de reabilitare de 3 ani incepe sa curga de la data la care se implineste termenul de supraveghere.
Da, este implinit termenul. Va multumesc din suflet

[ sters citat ]
trandafir2, moderator