Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Srl fără angajat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Srl fără angajat

Bună,
Îmi doresc sa îmi deschid un srl ca să prestez servicii de consultanta în IT.
As dori sa întreb dacă este nevoie sa figurez ca angajat al srl-ului sau dacă pot sa prestez serviciile ca srl fără angajat.
Mulțumesc!
Nu va trebui sa va angajati cu contract de munca pe propria firma ca sa prestati acele servicii pe codurile caen autorizate. Veti aparea ca asociat si admiistrator al srl-ului.
Mulțumesc!