Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Contabilizarea impozitului auto in cazul unei ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Contabilizarea impozitului auto in cazul unei microintreprinderi.

Contabilizarea impozitului auto in cazul unei microintreprinderi:
In cazul unei microintreprinderi care achita integral impozitul auto pentru anul in curs, in luna ianuarie, ce inregistrari contabile se fac?
Se repartizeaza lunar un procent pe cheltuieli, sau se repartizeaza integral pe cheltuieli la data platii?
george-neagu, moderator
putet integral pe cheltuieli dat fiind faptul ca nu avem cheltuieli deductibile sau nedeductibile