Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Diferența 1000 mp
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Diferența 1000 mp

Buna seara,

Va rog, ma puteti ajuta cu o informatie?

Doresc sa achizitionez un teren, in alta localitate. Proprietarii nu au acte, in afara de inscrisurile in Registrul Agricol.

Ei au achitat impozit pentru 5000mp, la masuratori au iesit 6000.

Exista vreo posibilitate, LEGALĂ , ca Primaria sa modifice rolul si sa le dea proprietarilor documentele pentru cadastru pe suprafata de 6000mp? Mi-a dat aceasta solutie un topometrist, a intalnit Primarii care asa procedeaza, altele nu. Va multumesc.
wazz, utilizator