Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Autorecenzare când ai reședință și casa vacanta
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Autorecenzare când ai reședință și casa vacanta

Cum se completează un formular de autorecenzare, dacă o persoană are o reședință, cea din buletin și o locuință de vacanță. Completează 2 formulare?
Recenzarea locuintei o faceti o singura data si va raportati la locuinta unde locuiti statornic, deci la cea de domiciliu stabil. Resedinta este locuinta secundara, iar locuinta de vacanta este o locuinta de sezon deci nu face obiectul unui formular ci doar a unei intrebari din cuprinsul formularului de recenzare.