avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... 2 asigurări de viață, dubla decontare cheltuieli
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

2 asigurări de viață, dubla decontare cheltuieli

Buna ziua,
Am 2 asigurări de viață la companii diferite (obținute prin angajatorul meu și prin cel al soției) care îmi permit decontarea anumitor cheltuieli medicale. Este legal sa decontez aceleași cheltuieli la ambele companii? Practic as primi de doua ori banii cheltuiți.

Alte discuții în legătură

Compensare drepturi salariale? alexgh alexgh Buna ziua, Se da urmatoarea situatie: o persoana este angajata la o Companie Nationala si are de primit drepturi salariale restante de cateva luni. In acest ... (vezi toată discuția)
Asigurare pentru persoane care calatoresc in strainatate mamipop mamipop Fiind o persoana responsabila niciodata nu am iesit din tara fara sa inchei asigurari.Spre norocul meu pina acuma nu am avut nevoie de ele, dar la ultima mea ... (vezi toată discuția)
Calcul diurna externa craiova craiova buna ziua, lucrez la o companie multinationala de transport in departamentul comercial si plec des in calatorii de afaceri in afara Romaniei. Am remarcat ... (vezi toată discuția)