Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CAS-ul il pot deduce partial pe PFA si partial pe PFI?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CAS-ul il pot deduce partial pe PFA si partial pe PFI?

Am 2 activitati: una ca PFA si una ca PFI. CAS-ul il pot deduce partial pe PFA si partial pe PFI?
george-neagu, moderator
CAS se deduce pe Declaratia unica in cuantum de 12 salarii minime. Aveti o SINGURA declaratie unica pt ambele activitati.
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal
Dar contributia la pilonul 3 de pensii, o pot deduce partial pe pfa si partial pe pfi daca am facut plata unica?
Având în vedere ca cei 400 euro sunt deductibili pe persoană, nu are importanță cum îi scădeți din venit: la una dintre activități sau parțial pe fiecare.