Forum Discuţii juridice Executare silită deces titular PFA
Discuție deschisă în Executare silită

deces titular PFA

buna ziua, ce se intampla daca titularul unui PFA decedeaza in timpul unui proces civil ? Acest PFA a facut contestatie la executare impotriva mea, eu sunt creditor. Se mai judeca procesul in caz de deces ? multumesc
In baza succesiunii, mostenitorii decid ce fac cu PFA-ul. Judecata poate continua, mostenitorii preluand inclusiv contestatia la executare impotriva creditorului.