Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Buna ziua, Sunt absolvent de studii superioare ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Buna ziua, Sunt absolvent de studii superioare juridice, dar ...

Buna ziua,
Sunt absolventa de studii superioare juridice, dar timp de 15 ani nu am profesat ca jurist. Practic, in acesti 15 ani am lucrat ca angajata studii superioare timp de aproape 4 ani, apoi am fost plecata din tara si nu am avut niciun fel de activitate. Acum 3 ani m-am angajat consilier juridic la o institutie publica. Intrebarea mea este legata de incadrarea mea in grad profesional. Se adauga la cei 3 ani de consilier juridic, perioada de aproape 4 ani cat am avut o functie ce necesita studii superioare? In ce grad profesional ar trebui sa ma aflu?
Mariana2022, utilizator
A necesitat studii juridice ?

Pe ce post sunteti incadrata acum? Dar atunci?
Acum sunt consilier juridic. Atunci am fost manager de vanzari in privat.