Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Casco Groupama la auto 2020 nu vor sa-l despagubeasca
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Casco Groupama la auto 2020 nu vor sa-l despagubeasca

In februarie am avut un incident in care evitand un caine ce s-a ferit de alta masina am intrat cu masina intr-un copac.

Masina 2020, casco full la goupama, o duc in service si se deschide dosarul......
Azi 17.03.2022 primesc un plic in care sunt anuntat ca "...amplitudinea deformatiei constatata la nivelul armaturii bara fata nu corespunde impactului cu un copac".
In consecinta nu imi accepta reparatia.

Cum pot face o contraexpertiza, cum ma pot apara eu in aceasta situatie. Trebuie sa accept ceea ce mi-au propus ei?
Catre cine ma pot adresa in astfel de situatii, o cale mai rapida, deoarece deja a trecut 1 luna si jumatate si masina nu o pot folosi.
ROG AJUTOR
Va multumesc,
Alex:P, utilizator
Buna ziua

Singura solutie estte sa reparati masina pe banii dvs si apoi sa va judecati cu societatea asiguratoare.
Iti recomand sa faci poze la copacul lovit (sigur exista urme in urma impactului) cat si la eventualele urme lasate pe asfalt in urma franarii ca sa poti dovedi ca respectivul impact a provocat daunele existente. Orice dovada in cazul tau este buna. Solicita reconstatare.
Daniel Vidoe, Consultant asigurari
~ Conținut șters la cerere ~