Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... In cadrul unei ședințe,am fost informați că suntem ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

In cadrul unei ședințe,am fost informați că suntem înregistrați.Cat ...

In cadrul unei ședințe,am fost informați că suntem înregistrați.Cat timp se păstrează înregistrarea? Ședința a fost în luna iunie 2021.Daca cer acum înregistrarea credeți că o mai pot avea?Care este cadrul legal?
In cadrul unei ședințe?
"In timpul","in decursul" mă așteptam la un răspuns,nu la corecții gramaticale!
Acum v-ati suparat. Nu este vorba de sintaxa frazei si nici de alta corectie, ci de semantica. Este important despre ce anume sedinta ar fi vorba? Adica, ce, cum, cand, unde? Adica, mai explicit. Altfel, s-ar putea presupune, si pe buna dreptate, ca este vorba despre o sedinta de judecata sau despre o sedinta de bloc sau scara de bloc (dat fiind pandemia). Care din cele doua? Ati prins ideea, desigur. Intrebarea dvs este prea seaca, ca sa nu spun prost formulata.
Si in plus, nu are rost sa va enervati daca cineva vrea sa va ajute.
Îmi cer scuze, aveți dreptate.Este vorba de o ședință de lucru, cu șefii ierarhici superiori .

trandafir2 a scris:

Acum v-ati suparat. Nu este vorba de sintaxa frazei si nici de alta corectie, ci de semantica. Este important despre ce anume sedinta ar fi vorba? Adica, ce, cum, cand, unde? Adica, mai explicit. Altfel, s-ar putea presupune, si pe buna dreptate, ca este vorba despre o sedinta de judecata sau despre o sedinta de bloc sau scara de bloc (dat fiind pandemia). Care din cele doua? Ati prins ideea, desigur. Intrebarea dvs este prea seaca, ca sa nu spun prost formulata.
Si in plus, nu are rost sa va enervati daca cineva vrea sa va ajute.

Utilizator49, utilizator