avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 397 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... In cadrul unei ședințe,am fost informați că suntem ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

In cadrul unei ședințe,am fost informați că suntem înregistrați.Cat ...

In cadrul unei ședințe,am fost informați că suntem înregistrați.Cat timp se păstrează înregistrarea? Ședința a fost în luna iunie 2021.Daca cer acum înregistrarea credeți că o mai pot avea?Care este cadrul legal?
Cel mai recent răspuns: Utilizator49 , utilizator 20:22, 19 Aprilie 2022
In cadrul unei ședințe,am fost informați că suntem înregistrați.Cat timp se păstrează înregistrarea? Ședința a fost în luna iunie 2021.Daca cer acum înregistrarea credeți că o mai pot avea?Care este cadrul legal?
In cadrul unei ședințe?
"In timpul","in decursul" mă așteptam la un răspuns,nu la corecții gramaticale!
Acum v-ati suparat. Nu este vorba de sintaxa frazei si nici de alta corectie, ci de semantica. Este important despre ce anume sedinta ar fi vorba? Adica, ce, cum, cand, unde? Adica, mai explicit. Altfel, s-ar putea presupune, si pe buna dreptate, ca este vorba despre o sedinta de judecata sau despre o sedinta de bloc sau scara de bloc (dat fiind pandemia). Care din cele doua? Ati prins ideea, desigur. Intrebarea dvs este prea seaca, ca sa nu spun prost formulata.
Si in plus, nu are rost sa va enervati daca cineva vrea sa va ajute.
Îmi cer scuze, aveți dreptate.Este vorba de o ședință de lucru, cu șefii ierarhici superiori .

trandafir2 a scris:

Acum v-ati suparat. Nu este vorba de sintaxa frazei si nici de alta corectie, ci de semantica. Este important despre ce anume sedinta ar fi vorba? Adica, ce, cum, cand, unde? Adica, mai explicit. Altfel, s-ar putea presupune, si pe buna dreptate, ca este vorba despre o sedinta de judecata sau despre o sedinta de bloc sau scara de bloc (dat fiind pandemia). Care din cele doua? Ati prins ideea, desigur. Intrebarea dvs este prea seaca, ca sa nu spun prost formulata.
Si in plus, nu are rost sa va enervati daca cineva vrea sa va ajute.

Ultima modificare: Marți, 19 Aprilie 2022
Utilizator49, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost jignit de un profesor Emanuel1221 Emanuel1221 Azi la ora 12 trebuia sa plecam cu doamna diriginta intr-o excursie la gradina botanica si cativa dintre noi sau cerut sa plece . Eu am zis ca nu am bani la ... (vezi toată discuția)
Amenintare la locul de munca andy221 andy221 Buna seara, De ceva timp lucrez ca Responsabil SSM la Antreprenorul general si imi fac treaba destul de o.k., insa de o perioada de timp sunt amenintat cu ... (vezi toată discuția)
Scrierea cu diacritice în cererile adresate instanței CountPorcula1987 CountPorcula1987 Buna ziua, intreb deoarece cineva mi-a atras atentia sa am grija cum formulez o contestatie (in cazul meu de rovinieta). Mi-a spus ca sa am grija pe langa ... (vezi toată discuția)