Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adopție copii alt județ -decontare cheltuieli ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adopție copii alt județ -decontare cheltuieli transport.

Bună ziua, la sfârșitul lunii Aprilie am finalizat procesul de adopție, copii fiind din alt judet. Pentru a beneficia de decontare a cheltuielilor de transport conform art 100 din legea 273/2004, trebuie și documente justificative care fac dovada cheltuielilor de transport, cazare? In lege este menționat,, sumele se plătesc pe baza programului de vizite", nu este specificat de documente justificative.Putem beneficia de decontare a cheltuielilor de transport, fara documentele justificative?
george-neagu, moderator
Este legal sa nu beneficiem de aceste sume, fără documente justificative care fac dovada cheltuielilor de transport, cazare?

Mirela161976 a scris:

Bună ziua, la sfârșitul lunii Martie am finalizat procesul de adopție, copii fiind din alt judet. Pentru a beneficia de decontare a cheltuielilor de transport conform art 100 din legea 273/2004, trebuie și documente justificative care fac dovada cheltuielilor de transport, cazare? In lege este menționat,, sumele se plătesc pe baza programului de vizite", nu este specificat de documente justificative.Putem beneficia de decontare a cheltuielilor de transport, fara documentele justificative?

Mirela161976, utilizator