Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara. Cand tatal are dreptul de vizita si se ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara. Cand tatal are dreptul de vizita si se hotaraste ...

Buna seara. Cand tatal are dreptul de vizita si se hotaraste in instanta ca acesta sa ia copilul de la mine si sa fie la domiciliul sau..distanta fiind de 80 km..exceptand chestia de a l da imbracat si incaltat , am datoria si obligatia de a i asigura biberon cu lapte, pampers , servetele, alte haine in timpul calatoriei dar si cat timp sta la el? Ma gandesc ca plecand odata de la mine e datoria lui de a i asigura cele necesare fiind la el in dreptul de vizita si el sa i asigure prin diverse variante toate cele necesare
ii dati pt drum, nu si pt cat sta la el. Haine ii dati, ca sunt ale copilului.
daca se pune problema de biberon este vorba de un copil foarte mic. la aceasta varsta trebuia sa obtineti ca vizitele sa se efectueze numai in prezenta dvs fiind foarte mic.
sufletul de mama cam greu sa va lase sa-l trimiteti la drum fara pampersi, lapte, servetele, haine ca nu stiti cum va fi tratat acolo in familia paterna desi este obligatia tatalui sa suporte aceste "consumabile".