Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am platit 2/3 contributia CASS prin contract
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am platit 2/3 contributia CASS prin contract

Buna ziua. Am platit 2/3 contributia CASS prin contract cu Casa de Sanatate din Bucuresti si pentru ca m-am angajat vreau sa anulez plata ultimei transe.
Contractul este pana in august 2022 dar din luna aprilie va plati angajatorul CASS si alte taxe. Ce am de facut ? Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Am sa scriu tot eu raspunsul pentru ca mi-am rezolvat problema. Am accesat site-ul CASMB si am trimis o petitie cu aceasta intrebare si am atasat adeverinta de la noul meu loc de munca. In 3 zile am primit raspunsul favorabil - figurez ca salariat.
Nu s-a rezolvat asa cum speram. ANAF mi-a trimis instiintare de poprire pe suma restanta din contract. Se pare ca si pe ei trebuia sa-i anunt chiar daca contractul era cu CNASMB