Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Nu declar pierderea la anaf.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Nu declar pierderea la anaf.

Buna seara! Daca anul trecut am tranzactionat forex, criptomonede si la final de an am fost pe pierdere si nu declar pierderea la anaf, ce se poate intampla? Sunt pasibil de amenda?
george-neagu, moderator
Da, amenda.
Pana la ce suma poate ajunge amenda ?
marioeu, utilizator