avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1992 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut am lucrat ca sofer la mai multe firme de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut am lucrat ca sofer la mai multe firme de curierat in germania,si ...

Salut am lucrat ca sofer la mai multe firme de curierat in germania,si am acumulat 10 punkte pe permis .
Permisul german luat in germania.
Mi sa suspendat pe 6 luni ,si acum ei Vor sa fac testul MPU fiind foarte greu de luat si scump.
As vrea sa stiu daca pot sa dau din nou de permis in romania .?
Cel mai recent răspuns: Crissdob27 , utilizator 09:14, 26 Aprilie 2022
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua as avea si eu o singura intrebare . eu am luat permisul ... Crissdob27 Crissdob27 Buna ziua as avea si eu o singura intrebare . Eu am luat permisul de conducere în Germania. Si am acumulat 10 puncte din 8 puncte maxim ce se poate acumula ... (vezi toată discuția)
Interzicere drept de conducere in germania Valentinstancu15 Valentinstancu15 Am lucrat o perioada ca sofer profesionist in Germania. Intradevar nu am nici o scuza din cauza vitezei am reusit sa acumulez 8 puncte de penalizare. ... (vezi toată discuția)
Test mpu cat durează și cat costa? Daniel gabriel zaharia Daniel gabriel zaharia As vrea sa știu dacă cunoaște cineva acest test, în ce consta mai exact cat costa și cat durează? Problema testului e alcoolul. Va mulțumesc și astep ... (vezi toată discuția)