avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Casute de lemn pentru a le inchiria in scop turistic.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Casute de lemn pentru a le inchiria in scop turistic.

Buna ziua,
Am construit pe un teren proprietate personala patru casute de lemn,
cu cate o camera si baie, pentru a le inchiria in scop turistic,pe perioade scurte.
Va rog sa ma sfatuiti ce forma de activitate sa infiintez ,pentru a declara venituirle la ANAF si a fi in legalitate;
Ce autorizatiii imi trebuie pentru a functiona in mod legal?
Imi trebuie casa de marcat ?
Va multumesc
Ultima modificare: Luni, 2 Mai 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Inchiriere in regim hotelier amiriana amiriana As dori sa ma informez ce acte trebuie intocmite si care sunt obligatiile fiscale ale unei persoana fizice care doreste sa inchirieze un apartament proprietate ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat gabriela-jupanschi gabriela-jupanschi Buna dimineata. In cazul in care inchiriez 2 camera in sistem turistic, camerele facand parte din proprietatea mea personala, si platesc impozite la norma de ... (vezi toată discuția)
Inchiriere casute din lemn in scop turistic azi_e_23 azi_e_23 Buna ziua! Detin 20 casute din lemn fiecare cu cate 2 paturi pe un teren propriu. Doresc sa le inchiriez in scop turistic, sporadic, la sfarsit de ... (vezi toată discuția)