Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Casute de lemn pentru a le inchiria in scop turistic.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Casute de lemn pentru a le inchiria in scop turistic.

Buna ziua,
Am construit pe un teren proprietate personala patru casute de lemn,
cu cate o camera si baie, pentru a le inchiria in scop turistic,pe perioade scurte.
Va rog sa ma sfatuiti ce forma de activitate sa infiintez ,pentru a declara venituirle la ANAF si a fi in legalitate;
Ce autorizatiii imi trebuie pentru a functiona in mod legal?
Imi trebuie casa de marcat ?
Va multumesc
george-neagu, moderator