avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Transferul propriilor bani
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Transferul propriilor bani

Ma repatriez in Romania si vreau sa-mi transfer banii acumulati intr-un cont personal din Romania. Suma sau sumele sunt destul de mari. Este transferul impozitat? Sunt restrictii de transfer?

Alte discuții în legătură

Plata asigurari cass pt o suma din cont- dobanda raluciii raluciii Buna ziua, as dori daca ma puteti informa intr-o problema, in cursul acestei luni parintii imi vor da(vira in cont o suma de bani), contul respectiv a fost ... (vezi toată discuția)
O firmã care face plãți paypal poate funcționa legal? stepanadrian stepanadrian O firmă poate face plăți PayPal colaboratorilor urmând ca fiecare în parte să plătească impozitele aferente în momentul în care banii sunt ... (vezi toată discuția)
Cont bancar blocat de primarie paula392 paula392 I decursul timpului am acumulat amenzi de circulatie in valoare de 800RON ( din care o amenda de 200 RON este platita insa se pare ca nu a fost inregistrata ) ... (vezi toată discuția)